Náš tým

Lucie Flégrová, DiS.

Fyzioterapeutka, vášnivá sportovkyně, lektorka skupinových lekcí

„ Zdravě se hýbat a mít radost z pohybu“

Jmenuji se Lucie Flégrová, narodila jsem se v prosinci roku 1983 v Pardubicích. Od malička jsem byla velmi aktivní. Sport číslo jedna bylo krasobruslení, díky tomuto sportu, skvělým trenérům, mé píli a hlavně podpoře rodičů jsem se dostala do reprezentace. Léta dřiny a odříkání byla pro mě velkou školou i přípravou na pracovní kariéru. Sportem číslo dvě byl běh, láska k běhu mi zůstala dodnes.

 

Díky sportu jsem se dostala k fyzioterapii a vedení skupinových lekcí.

A proč? I když jsme měly (krasobruslařky) zkušené trenérky, které nás učily správné technice skoků, koordinaci, jak posilovat, protahovat své tělo, ale i tvrdě dřít. Stejně nás potkalo zranění, bolely nás svaly i klouby. Nařízení lékaře bylo omezit zátěž, dlouhodobý klid, někdy i doporučení skončit se sportem! Klidový režim byl dlouhý a narušil tréninkovou přípravu, snížil výkon, nechal „vrásky“ na psychice sportovce. „ Proč se nám nevěnoval někdo, kdo by sportovcům i trenérům poradil, jak si pomoci od přetížení, jak zlepšit regeneraci, rekonvalescenci či kompenzovat jednostrannou zátěž?“ Tato otázka měla pro mě časem odpověď: „Studium fyzioterapie.“

Krásná,dlouhá cesta studií, praxí, odborných kurzů, seminářů, kongresů mi pomohla otevřít vlastní soukromé pracoviště.

Nyní buduji svou praxi, věnuji se skupinovým lekcím – pilates, fascial yoga, fit strečink, kompenzační tréninky dětí a mládeže.

Rehabilitace i skupinové lekce mě velmi baví a není to klišé.  Těší mě spokojení klienti, kterým jsem pomohla od jejich obtíží, brzy se mohli vrátit do práce, ke svým aktivitám, sportu, naučili se nové cviky, či zlepšili své pohybové stereotypy. Každý kdo chce udělat něco pro sebe, má můj obdiv, věnuje tomu čas, peníze a energii.

Praxe: Fakultní nemocnice HK, Lázně Bohdaneč, Laboratoř pohybu Pardubice, Rehabilitace Titan Pardubice, Fit KO Pardubice…