SKUPINOVÉ LEKCE

Pilates

Cvičení  zaměřené na  posílení svalů celého těla, rozvíjí koordinaci, rovnováhu, flexibilitu.  Propracovává svalstvo zádové, břišní a hýžďové jako základ správného držení těla. Technika Pilates celkově vede k dlouhým, štíhlým svalům. Zlepšuje fyzickou i psychickou kondici. Vhodné pro muže i ženy jakéhokoliv věku. Cílem je správné držení těla, odstranění svalové dysbalance, pohyb bez bolesti a správná práce s dechem.

Fit strečink

Speciální způsob pomalé pohybové aktivity, která slouží k protahování svalů (stretch = natáhnout, natahovat). Toto cvičení rozvíjí svalovou, kloubní pohyblivost, odstraňuje svalové i psychické napětí. Do lekce fit strečinku jsou zařazeny cviky na posílení hlubokého stabilizačního systému. Funguje především jako prevence bolestí zad, hlavy a pohybového aparátu, snižuje celkovou únavu organismu.

Fasciální jóga

Spojení principů fascial fitness s prvky yin a yang. Fascie jsou kolagenové pojivové tkáně obklopující všechny struktury v těle. Díky správné stimulaci jsou odolnější a pružnější což vede nejen ke zlepšení vaší pohyblivosti, ale také přispívá k prevenci před zraněním a bolestí přetěžovaných svalových partií. Fasciální jóga je cesta spojující moderní vědecké metody s tradičním cvičením. Lekce je určena začátečníkům i pokročilým a není vhodná pro ženy v průběhu těhotenství. Lekce vhodná pro sportovce.

Kondiční a kompenzační tréninky pro děti

Zábavné cvičení dětí, teenagerů. Posilujeme a protahujeme celé tělo. Kličkujeme mezi překážkami, pracujeme na rychlosti i obratnosti. Hravou formou se učíme jógové pozice. Důraz je kladen na všestranný pohybový rozvoj, správnou koordinaci těla, kompenzaci jednostranné zátěže, zvýšení sportovní výkonnosti.

SM systém

SM systém = stabilizace a mobilizace těla. Jedná se o cvičení s pružným lanem, které nám pomůže aktivovat oslabené svalstvo celého těla. Je to komplexní rehabilitační systém pro léčbu a prevenci bolestí zad (ať již v bederním, hrudním či krčním segmentu) a celého pohybového aparátu. Pokud Vás trápí potíže s výhřezem meziobratlové ploténky nebo podobné onemocnění, SM systém je ideální způsob, jak se dostat zpět do kondice!